A TemaSuccess.hu tevékenysége három területen nyújt megoldást 1. Fejlesztő programok: fejlesztés, vezetés és stratégia 2. Élmény programok: élmény, kaland és kreativitás 3. Vadon programok: közeli és távoli helyeken.
Olyan programokat kínálunk partnereink számára, amelyek elősegítik a szervezeti kiválóság elérését, annak fenntartását, és hatékonyak a szervezeti problémák kialakulásának
megelőzésében, illetve a szervezeten belül már meglévő gondok kezelésében is.
Egy jól működő szervezet elengedhetetlen része, hogy a munkatársak képesek legyenek csapatként működni és a közös célok elérése érdekében együttműködni. Fontos, hogy a csapattagok ismerjék saját maguk, illetve egymás képességeit, tudását, egymás között megfelelő kommunikációs stílust használjanak, és munkakörnyezetüket olyanná alakítsák, amiben jól érzik magukat.
A képzés célja a csoportműködés fejlesztése, a hatékony együttműködési formák
kialakítása, az egyéni szerepek tisztázása. A legkülönbözőbb helyzetgyakorlatokon keresztül, lépésről lépésre, tapasztalati úton jutnak a résztvevők a megfelelő viselkedési formák kialakítására.
Kiknek ajánljuk?
Szervezeteknek a szervezeti problémák kialakulásának megelőzésére. Szervezeti problémákkal küzdő vállalkozások felzárkóztatására, a kiválóság eléréséhez.
Általános jellemzők:
(1) Létszám: elsősorban kisebb létszámú csapatoknak ajánljuk, 6-24 főig. (2) Időkeretek 1-1,5 nap, évente lehetőleg több alkalommal. A több alkalmas tréningsorozat lehetőséget biztosít a tanultak folyamatos, a gyakorlatban is alkalmazható tudás elmélyítéséhez.
Fejlesztés fókuszpontjai:
A leggyakrabban előforduló fejlesztési igények az önismeret, önbizalom, döntéshozatal, probléma megoldás, irányítás, együttműködés, kommunikáció.
A mindennapi rutinból kiszakadva, outdoor környezetben az együtt átélt élmények,
kalandok hozzájárulnak a szervezeten belüli jó hangulat megtartáshoz. A feladatokban elért sikerek újra megteremtik az egymás közötti összhangot, kölcsönös bizalmi viszonyok megerősödnek, felfrissülést hoznak a csapatok számára.
Kiknek ajánljuk?
Szervezeteknek a „kiválóság fenntartása” céljából, szervezeti problémák kialakulásának megelőzésére. Szervezeti problémákkal küzdő vállalkozások felzárkóztatását támogató tréningsorozat záró programjaként.
Általános jellemzők:
(1) Létszám: elsősorban nagy létszámú csapatoknak ajánljuk, 120- 180 főig. (2) Időkeretek 2-4 óra. Ez azt jelenti, hogy ezekben a programokban egyszerre nagy létszámmal,
ugyan abban a feladatban vesz részt az egész szervezeti egység. A programok alkalmasak nagy létszámú szakmai konferenciák, workshopok lezáró eseményeként, CSR programként, vagy céges családi nap programjaként.
Fejlesztés fókuszpontjai:
A leggyakrabban előforduló fejlesztési igények a stressz csökkentése, a szociális
kapcsolatok megerősítése, kreatív készségek kibontakoztatása, együttműködés fejlesztése, interkulturális kapcsolatok fejlesztése, egymás elfogadása és egymás közti kommunikáció, oldott, jó vállalati légkör megteremtése.
A Vadon valós kilépést jelent a civilizáció nyújtotta biztonságból. Ez a biztonság azonban egyrészt rengeteg kellemetlen civilizációs mellékhatást hozott magával, másrészt tényleges elszakadást
eredményezett ember és természet viszonyában.
Visszatérés a vadonba, a természet újbóli felfedezése adja napjaink legnagyobb, valóban életre szóló élményét, és teremt újra egyensúlyt ebben a felborult viszonyban.
Egy éjszakát kint tölteni egy erdei tisztáson a szabad ég alatt, sokak számára elképzelhetetlen. És ha mindez még egy olyan távol hellyel párosul, ahol több napi járásra nyoma sincs a civilizációnak, meghaladhatja legtöbbünk képzeletét.
A természet adta kihívások, extrém, kockázatos helyzetek az egyéni reakciókat, viselkedéseket, és ezzel együtt a csapat egészének a viselkedését is jelentősen megváltoztatja. Ezekben a
helyzetekben a döntések meghozatala, a következmények felvállalása nem könnyű feladat. Sokszor a meghozott döntés nehéz helyzetbe sodorja a részvevőket, ami igen csak próbára teszik a csapategység fennmaradását. Az ilyen éles helyzetek a szervezetek életében sem ritkák, így
nem árt a csapatokat ezekre a helyzetekre is felkészíteni.
Ezekben a programokban a fejlesztés fókusza elsősorban az egyénekre irányul, a képzésen
az extrém helyzetek felvállalása, az abban hozott döntések és következmények,valamint a kitartás játszanak fontos szerepet.
Kiknek ajánljuk?
(1) Szervezeteknek a „kiválóság
fenntartása”, a motiváció, a vállalkozás iránti lojalitás növelése, a kiváló teljesítmények jutalmazás
céljából. A programok incentíve jellegűek, akár egzotikus helyekre szervezett
extrém élmény és kalandprogramok.
(2) Az új, elsősorban az innovatív szervezeti változások elé nézők számára, ahol a
drasztikus változások, változtatások elősegítése érdekében a komfortzónából való drasztikus kilépéssel adunk lökést a kritikus
megoldások megtalálásához, és egy új
helyzet kialakításához.
Általános jellemzők:
(1) Létszám: elsősorban kisebb
létszámú csapatoknak ajánljuk, 1-18 főig. (2) Időkeretek közeli helyeken 0,5-3 nap,
távoli helyeken 2-5 nap, vagy akár ettől hosszabb.
Fejlesztés fókuszpontjai:
A leggyakrabban előforduló fejlesztési igények az életre szóló közös kaland, élmény megélése, csapategység, vállalat iránti elköteleződés megerősítése, a határainkon túli képességek kibontakoztatása, kihívásokkal való sikeres megküzdés, kitartás, irányítás, döntéshozatal, kockázat és felelősségvállalás.